Lucrarile continua si dupa alegeri

Sunt in curs de executie lucrari de asfaltare, realizare trotuare si podete pana la limita de proprietate, extindere retea de gaze, apa, canalizare si iluminat stradal in mai multe zone din localitate!

Proiectele propuse se inscriu in strategia de dezvoltare a comunei, avand fondurile alocate. Intreaga localitate va fi modernizata, din punct de vedere al infrastructurii si a vietii sociale, culturale, spirituale, educative si sportive! Nici o strada nu va fi uitata!

Se lucreaza la:

• Semaforul de la "Monument", la intersectia dintre DN2 si DJ100 (sos. Stefanesti/sos. Ganeasa)
  • Trotuare pe str. Stefan cel Mare (intre Str. Scolii si sos. Petrachioaia)
  • Podete de acces la proprietati pe str. Stefan cel Mare (intre DN2 si sos. Petrachioaia)
  • Canalizare cu racorduri gratuite pe sos. Petrachioaia DJ200A
  • Trotuare pe str. Traian Extindere retea de gaze - pe Sos. Stefanesti
  • Asfaltare pe str. Dimitrie Cantemir si Negropontes
  • Lucrari de extindere retea iluminat stradal pe str. Iasomiei
  • Montare limitatoare de viteza
  • Extindere retea de gaze pe strada Doamna Stanca
  • Extinderea retelei de alimentare cu apa si racorduri gratuite la limita de proprietate pe str. Crizantemei, Magnoliei si Liliacului
  • Semnalizare rutiera pe strazile comunei