Au fost finalizate lucrarile de executie trotuare pe strada Traian, intre str. Scolii si DN2 (giratoriu), strada care se intersecteaza cu: Imasului, Inului si Binelui.

Aceasta este o strada importanta a comunei, ce a permis realizarea de trotuare cu o latime de 1.5m pe ambele parti, cu o lungime totala de aprox 1.9km.

Lucrarea a fost una necesara, avand in vedere traficul rutier intens de pe str. Traian, fiind una din strazile centrale ale comunei care face legatura dintre Ograda Stefanesti cu DN2 (zona "Giratoriu" - statia Curba).

Totodata aceasta strada face parte din traseul pe care circula transportul local si scolar.

De asemenea, strada a fost amenajata si peisagistic prin plantare, in aliniament stradal, de arbori decorativi floriferi.

Toate strazile care au latimea necesara vor avea trotuare si podete de acces la proprietati, celelalte vor fi modernizate doar cu podete de acces!