Au fost finalizate lucrarile de executie trotuare si podete de acces la limita de proprietate pe strada Borsec, pe portiunea cuprinsa intre str. Motrului si str. Scolii!

Este una dintre cele mai importante strazi din aceasta parte a comunei Afumati, cu o latime ce a permis realizarea de trotuare pe ambele parti.

Asa vor arata toate strazile din comuna care au latimea necesara pentru realizarea trotuarelor pe ambele parti ale drumului! Lucrarea a fost una necesara avand in vedere ca strada este intens circulata, facand legatura cu DJ100 (sos. STEFANESTI) prin strada Motrului, fiind un drum de acces spre Scoala nr. 2 ("B") dar si spre DN2 (zona giratoriu) prin strada Traian!

Totodata se mai intersecteaza cu strazile Lotrului, Maramures, Marasesti si Leordeni!

Vechiul trotuar desfiintat era total impropriu si nu era folosit de cetateni din cauza executiei de o proasta calitate!