Primaria comunei Afumati, impreuna cu Societatea Supercom, au inceput ample lucrari de curatenie, atat manual cat si cu utilaje performante, masini de periat si masini cu dezinfectant sau detergenti.

Noua conducere care se ocupa de localitatea noastra este mult mai implicata, bine pregatita si decisa, lucru dovedit in ultimele 2 saptamani, ca in scurt timp acest aspect important al localitatii sa fie rezolvat!

Personalul alocat pe raza localitatii noastre este prezent intr-un numar mult mai mare, curata santurile betonate si colecteaza gunoiul de pe strazi si din curtile oamenilor!

O dezvoltare economica si sociala durabila, inseamna o dezvoltare in armonie si echilibru cu natura.

Fiecare dintre noi trebuie sa constientizeze si sa-si asume responsabilitatea privind impactul pe care actiunile lui le are asupra naturii si a vietii celorlalti.

Sa pastram un mediu curat pentru sanatatea copiilor nostri!