Au inceput lucrarile de executie "Trotuare pe str. Mihai Bravu", pe portiunea cuprinsa intre str. Scolii si DN2, intersectandu-se cu strazile: Imasului, Inului si Binelui, fiind paralela cu DJ100 (Sos. Stefanesti).

Aceasta este o strada importanta a comunei, ce permite realizarea de trotuare cu o latime de 1.5m pe ambele parti.

Lucrarile de modernizare vor continua cu realizarea de podete de acces la limita de proprietate.

Lucrarea este una necesara, avand in vedere traficul rutier intens de pe str. Mihai Bravu, fiind una din strazile centrale importante ale comunei, care face legatura dintre Ograda Stefanesti cu DN2 (centrul comunei Afumati).

Toate strazile care au latimea necesara vor avea trotuare si podete de acces la proprietati, celelalte vor fi modernizate doar cu podete de acces!