Anul acesta elevii cls. V-VIII vor primi cele mai mari premii din istoria scolii afumatene!

Initiatorul acestui proiect, primarul Gabriel Dumanica, este decis sa mentina ritmul sustinut si sa intensifice investitiile in proiectele importante pentru comunitate, in mod special pentru sistemul de invatamant, care s-a mutat online.

Premiile constau in echipamente IT performante si vor fi acordate in functie de medii!

• LAPTOP pentru Premiul I (9.50-10) si Premiul II (9.25-9.49)
  • TABLETA pentru Premiul III (9,00-9,24) si Mentiune (8,50-8,99)

Anul acesta este un an aparte din cauza noului Coronavirus, de aceea si premierea scolara va fi una speciala, orientata catre comunicarea online.

Avand in vedere ca la nivel mondial cererea pentru laptopuri si tablete este una foarte mare si tinand cont de numarul de premii acordate, elevii vor primi echipamentele in vacanta de vara!

Primaria Afumati le va distribui la domiciliul fiecarui elev!

Totodata, elevii claselor 0-IV au primit premii constand in diplome si carti!

Vom continua investiile care au facut din scoala afumateana una dintre cele mai moderne si dinamice institutii de invatamant din judetul nostru.

Vezi in galeria foto tabelul cu premiantii cls V-VIII din acest an scolar!