Mosul a venit mai devreme!

Bucurie mare in randul copiilor de la gradinitele si scolile Afumatene!

Dupa un an in care cei mici au facut tot posibilul sa intre în gratiile lui Mos Craciun, a venit si clipa mult asteptata: Mosul a venit mai devreme, aducandu-le jucarii, dulciuri, fructe si cate o geaca de fas.

Pentru ca Mos Craciun va fi ocupat in Ajun sa duca sub bradul fiecarui copil cadoul dorit, Primaria Afumati l-a convins sa le aduca cadourile inainte de vreme.

De aceea, Mosul cel darnic, ajutat de primarul Dumanica Gabriel, a decis sa lase mai devreme cadourile pentru copiii din unitatile de invatamant de pe raza localitatii.

Asa cum era de asteptat copiii au primit cu bucurie cadourile, iar in schimbul acestora i-au spus Mosului poezii, au cantat colinde si i-au promis ca in anul care vine vor fi mai cuminti, isi vor asculta parintii si vor fi mai harnici la invatatura.

Mosul a zabovit timp de 3 zile in localitatea noastra, timp in care a oferit fiecarui elev din comuna darurile cu care au fost deja obisnuiti.